logo

Działalność społeczna

Wolontariat

Udział w organach opiniodawczych i organizacjach

Od 2010 roku jestem członkiem Regionalnej Rady Ochrony Przyrody w Szczecinie.

Do zadań regionalnej rady ochrony przyrody należy w szczególności:

  1. ocena realizacji zadań w zakresie ochrony przyrody;
  2. opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie ochrony przyrody wydawanych przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska;
  3. przedstawianie wniosków i opinii w sprawach ochrony przyrody;
  4. opiniowanie planów rozwoju i strategii wojewódzkich w zakresie ochrony przyrody.

W Polskim Towarzystwie Botanicznym od 2010 jestem wiceprzewodniczącym oddziału szczecińskiego i członkiem komisji rewizyjnej przy Zarządzie Towarzystwa.

Popularyzacja wiedzy

Jak chyba każdy ogarnięty pasją – staram  się nią zarazić innych. Ponieważ fascynuje mnie świat roślin i Internet – w 2004 zacząłem wspólnie z żoną - Magdą (też botanikiem) publikować serwis botaniczny Lonicera. W 2006 odkryłem Wikipedię i tam przeniosłem swoją aktywność.

Wikipedia należy współcześnie do najbardziej popularnych źródeł informacji. Mimo że dane nie są autoryzowane przez wiarygodnych twórców – ogromny, hipertekstowy i łatwo dostępny zasób informacji przyciąga wielu czytelników. Uwolnienie utworów do dystrybucji, wykorzystania i modyfikowania pozwala na ich ciągły rozwój. Mimo otwartego charakteru oprogramowanie i zasady Wikipedii dają możliwość nadzoru nad edycjami i kontroli jakości, w tym eliminacji wandalizmów. W wolnych chwilach staram się zatem sprawdzać modyfikacje haseł botanicznych i rozbudowywać artykuły, tak by czytelnicy dostali prawdziwe i użyteczne informacje.

Zapraszam do przyłączenia się do projektu botanicznego. Zainteresowanych, ale nie znających tego przedsięwzięcia chętnie wesprę – proszę tylko o kontakt.


listewka_dol

Znajdź Lonicera.pl na Facebooku